Ayak Detoksu

Ayak Detoksu

ayak-detoksu

Detoks yöntemlerinin uzun yıllar boyunca merak edilen ve insanlar tarafından uygulanan yöntemlerden olmasın sağlığına faydalı yüksek oranda olması ile doğru orantılıdır. Detoks vücutta bulunan zararlı toksinlerin vücuttan atılması amacıyla gerçekleştirilen işlemler bütününe denir.

Havada bulunan kir, kullanımı gerçekleştirilen kimyasallar ve kozmetik ürünleri ne kadar toksin madde toparlayıcı birçok ürün ile temas halinde bir hayat yaşamaktayız. Bu kadar zararlı madde ile temastan sonra bedenimizin detoksa ihtiyacı olması oldukça doğaldır.

Son zamanların en merak edilen ve oldukça tercih edilen ayak detoksu detayları ise şu şekilde:

[dt_fancy_title title=”Ayak Detoksu Nedir?” title_size=”h2″ title_color=”accent” separator_style=”dotted” separator_color=”accent”]

Vücuttaki toksin maddelerin ve metallerin ayaklardan çekilerek alınması yöntemidir. Bunun için ayak pedleri, biyonik ayak detoks cihazları bulunmaktadır. İşlem sırasında vücudun pH seviyesi alkali hale getirilir. Zararlı organizmaların etkisiz hale getirilmesinde ayak detoksunun faydaları vardır.

Ayak detoksunun faydaları nelerdir?

Ayaklarımız sinir uçları ve ter bezleri bakımından zengin organlarımız olduğundan detoks işlemi için ideal bir organ olarak seçilmiştir. Detokslar bağışıklık sistemini güçlendirme genel sağlığı size bir seviyede tutmaya yarayan alternatif tedavi yöntemleridir.

[dt_fancy_title title=”Ayak Detoksu Nasıl Yapılır?” title_size=”h3″ title_color=”accent” separator_style=”dotted” separator_color=”accent”]

Ayak detoksunun gerçekleştirilmesi için birçok yöntem bulunmakla beraber ayak pedi kullanılarak yapılan ayak detoksu işleminin işe yarayıp yaramadığı konusunda tartışmaların devam ettirme söylemek gereklidir. İyonik ayak detoksu yöntemi ve pet ile yapılan ayak detoksu olmak üzere iki grupta incelenen ayak detoksu vücuttaki ağır metalleri temizlediği için işe yarayan bir yöntem olarak kabul görmüştür. İyonik ayak detoksu yöntemi oldukça etkilidir ve ilk seanstan itibaren etkilerini gözlemlemeniz mümkündür. Bununla beraber evde yapılan birçok ayak detoksu yöntemi vardır ancak detoks işlemlerinde profesyonel hizmet almak alınacak sonuçların garantisi açısından önemli bir detaydır.

[dt_fancy_title title=”Ayak Detoksu Ne İşe Yarar?” title_size=”h3″ title_color=”accent” separator_style=”dotted” separator_color=”accent”]
[dt_vc_list]

  • Zararlı maddelerin ve toksinlerin vücuttan atılması
  • Şişliği azaltarak vücudun sakinleşmesi
  • Kan şekeri seviyesini düzenler kardiyovasküler sağlığa etkilidir
  • Kalori yakımında
  • Vücudun bağışıklık sistemini destekler ve güçlendirir

[/dt_vc_list]

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı