Arındırıcı ve Yenileyici Akne Bakımı

Acne-Treatment-Market

Arındırıcı ve Yenileyici Akne Bakımı

[dt_vc_list dividers=”false”]Yağlı cilt tiplerinin en çok karşılaştığı problemler den biri olan akne ve siyah nokta problemi kronik bir hale geldiğinde uzman müdahalesi gerektirebilir.

Ergenlik sonrası yüzde akne oluşumunu birkaç sebebi bulunmaktadır.

  • Gerçekten yağlı bir cilde sahipsinizdir.
  • Karaciğeriniz de yağlanma problemi olabilir.
  • Dönemsel bir sivilcelenme problemi ile karşı karşıyaysanız yağ su dengeniz bozulmuş olabilir.

[/dt_vc_list]

Günlük bakımlarda ya da temizleme amacıyla kullanılan kozmetik ürünlerinde kazıyıcı ürünler tercih ettiğiniz takdirde yağı yok eden bu ürünler ciltteki suyu da yok eder. Bu durum sürekli sivilce çıkmasına sebebiyet verir. Hormonların tam anlamıyla dengeyi oturduğu yaş 26 yaştır. Öncesinde vücudumuzda yağ salgısının artması ve dönemsel olarak azalması normaldir. Günlük cilt bakımlarını uyguladığınız takdirde yağlanma nedeniyle sivilce oluşumu gözlenmez. Hormon dengesinin oturmadığı zamanlarda günlük bakımları da gerçekleştirmezseniz eğer yağlanma sebebiyle akne oluşumu gözlemlenebilir. Arındırıcı ve yenileyici akne bakımı yaptırmak uzun süreli bir korunma yöntemidir. Oldukça detaylı yapılan bu bakımlarda, yağlanmanın temelinde yatan sebep tamamen ortadan kaldırılabilir ya da geciktirilebilir.

[dt_fancy_title title=”Arındırıcı ve Yenileyici Akne Bakımı Nasıl Yapılır?” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Akneli bir cilde sahipseniz öncelikle kesinlikle yapmamanız gereken işlemleri bilmeniz gerekir. Yüzde meydana gelen akneler, kesinlikle el veya herhangi bir madde aracılığıyla patlatılmamalıdır. Akneyi patlattığınız da enfeksiyon riskini artırır ve yayılmasına sebep olursunuz. Düzenli olarak, cilt temizlik ve bakımlarınızı gerçekleştirilmeli ve cildin yağ dengesini sağlamanız gerekmektedir. Bakım esnasında kullandığınız ürünler havlu sünger vs. kesinlikle size özel olmalı ve kimseyle paylaşmamalısınız.

Arındırıcı ve yenileyici akne bakımı yapılırken öncelikle cilt günlük kirinden arındırılır. Buhar uygulaması ile cildin gözenekleri açılır ve gözeneklerin arasına uygulanacak bakım ürünlerinin kolay nüfus etmesi sağlanır. Buhar işleminden sonra genişleyen gözeneklerdeki akneye dönüşecek iltihabi dokular temizlenir. Gözeneklerin tamamen arındırın olmasından sonra peeling işlemi uygulanır ve gözeneklerin tekrar dolması engellenir.

Genişletilen gözeneklerin tekrar sıkılaştırılması için uygulanan doğal içerikli maskelerle bakım tamamlanır. Düzenli olarak yenileyici ve arındırıcı bakım yaptırmak akneye meyilli ciltlerin, akne probleminden kurtulması için oldukça etkili bir yöntemdir.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı