Antioksidan Bakımı

Antioksidan Bakımı

antioksidan-bakimi

Dış etkenlere en çok açık olan cildimiz düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadır. Keşfedilen yeni ürünler ve pek tabi teknolojinin de kozmetikte fazlaca boy göstermesi ile her geçen gün yeni bir yöntemle karşı karşıya kalmaktayız. Cilt bakımı yaptırmak isteyenlerin tercihleri arasına giren antioksidan bakımı yenileyici etkisiyle dikkat çekmekte.

[dt_fancy_title title=”Antioksidan bakımı nedir?” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Antioksidan nedir sorusunu yanıtlamadan önce oksidan nedir sorusunun yanıtını vermemiz gerekmektedir. Oksidan, serbest radikal olarak adlandırılır, sağlıklı ya da hastalıklı reaksiyonları sırasında oluşabilir ve esasında eşlenmemiş elektronu var olan atom ve moleküllerdir. Oksidanlar yıkıcı etkiye sahip moleküller olduğu için yapıcı etkiye sahip antioksidanları ihtiyaç duyarız.

Gün içerisinde insanlar çok fazla oksidana maruz kaldığından antioksidanlar ile buradaki yapım yıkım dengesi sağlanmaktadır.

Oksidanların yapıcı etkilerini azaltıp vücudun içeriden ve dışarıdan yenilenmesine katkı sağlayan antioksidanlar doğal besinler yoluyla alınabildiği gibi kapsül ve kozmetik ürünleri aracılığıyla da alınabilmektedir. Cilt bakımında kullanılan antioksidan cildin yenilenmesine ve dışarıdan aldığı yıkıcı etkilerin deaktif etmesine yardım eder.

Antioksidan bakımı nasıl yapılır?

Yaşlanma karşıtı ve yenileyici antioksidan ile cilde düzenli ve karışık bir bakım uygulandığında hücre yenilenmesi kolaylaşır. Antioksidan bakımı cildin yaşlanmasını önüne geçerken aynı zamanda cilt kanserinde önlemeye yardımcı olur. Hücre yenilenmesi için uygulanan antioksidan bakımı hücrelerin genç ve sağlıklı kalmasına yardım eder.

[dt_fancy_title title=”Neden Antioksidan Bakımı Yaptırmalısınız?” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Doğal olarak besinlerin içinde bulunan antioksidanlar tüketim esnasında yetersiz kalabilmektedir. Kozmetik ürünlerinin ve bakım ürünlerinin içerisinde Komplike olarak yerleştirilen antioksidan maddeler sayesinde yenilenme hızı arttırılarak antioksidanın yapıcı etkisinden daha kolay yararlanabilirsiniz.

Antioksidan bakımının asıl amacı, hücresel peeling yöntemi ile yenilenmenin sağlanmasıdır.

Ne kadar sağlıklı beslenirseniz beslenin besinler aracılığıyla aldığınız antioksidanlarla gerekli antioksidan dengesini sağlamanız her daim mümkün olmayabilir. İçinde antioksidan olduğu bilinen ürünleri doğrudan cildinize uygulamanız ve bir uzman desteği almamanız fayda yerine zarar verebilir. Cildinizin ihtiyacı olan oranı ve gerekli bakım ritüellerini bir uzman sayesinde bilerek antioksidan bakımı yaptırmanız antioksidanlardan Beklediğiniz tam performansı almanızı sağlayacaktır.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı