Anti Selülit Masajı

selulit-masaji

Anti Selülit Masajı

Dolaşım bozukluğunun sebebiyet verdiği selülit oluşumu anti selülit masajı yardımı ile giderilebilecek bir durumdur.

Yağ dokusundaki artış ve dolaşım sistemindeki bozukluklar selülit oluşmasına sebebiyet vermektedir. Toksik maddelerin birikerek oluşturduğu kötü görüntülerden, masaj yardımı ile dolaşım sisteminin harekete geçip hücrelerin oksijenle dolması sayesinde kurtulabilirsiniz.

Selülit tedavisinde en kesin ve güzel sonuca anti selülit masaj terapileri ile ulaşılabilmektedir. Kan dolaşımını hızlandıran bu masaj ile hem yeni selülit oluşumu engellenir hem de önceden oluşmuş olan selülitler tedavi edilir.

[dt_fancy_title title=”Anti Selülit Masajının Çeşitleri” title_align=”left” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

İki çeşidi bulunan anti selülit masajı dolaşım masajı ve lenfatik drenaj masajı olarak ayrılmıştır.

Dolaşım masajı adından da anlaşılacağı gibi kan dolaşımını düzenlemek ve dokuların canlılığını tekrar kazandırmak amacı ile yapılır. Kanın bacaklardan göğüs kısmına doğru hareketini sağlayan bu masaj ile deri altındaki kan dolaşımı hızlanır.

Lenfatik drenaj masajı ile lenf bezlerine baskı uygulanır ve bu sayede kan dolaşımı artırılır. Kan dolaşımının artması ile vücutta bulunan ödem ve toksinler kolaylıkla atılır.

Anti selülit masajı sadece bacaklara değil kol ve karın bölgelerinde de uygulanabilen bir masaj türüdür.

Selülitten tamamen kurtulmak isteyen kişiler anti selülit masajlarına 10 veya 15 seans boyunca devam etmelidirler. Bu masajda düzen ve süreklilik oldukça önemli bir etken olup haftada iki kere uygulanmalıdır.

[dt_fancy_title title=”Anti Selülit Masajı Nasıl Yapılır?” title_align=”left” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Anti selülit masajını profesyonel masörlerin yapması daha uygundur. Ancak herkes için böyle bir imkân oluşmayabilir bu durumda kişi kendisi de bu masajı yapabilir.

Masaj yapılırken ilk önce eller masaj yağı ile ovulmalıdır. Bu sayede masaj yapılırken hareket kolaylığı sağlanmış olur. Bacakla ön tarafta olacak şekilde oturularak bileklerden yukarıya doğru ovun. Aynı hareketi üst bacağa da uygulayın ve ardından masaj yaptığınız bölgelere hafifçe yumruklar vurun. Tekrar ovma yöntemini uygulayarak masajınızı bitirin.

[dt_fancy_title title=”Selülit Masajı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?” title_align=”left” title_size=”h2″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

Anti selülit masajı uygulamasının genel olarak riskli veya zarar verecek bir yönü bulunmamaktadır. Ancak kan dolaşımını etkileyen bir masaj türü olması sebebi ile hamile olan veya adet dönemlerinde olan kadınlar bu masajı yapmamalı veya yaptırmamalıdırlar.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı