Estetik

Akne Tedavisinde Dermapen Uygulaması

Sivilce, ergenlik döneminde yaygın olarak görülen bir durumdur ancak yetişkinlikte de görülür. Bu durum ise çok sinir bozucu olabilir ve tedavi edilmediği takdirde cilde uzun süreli zarar verebilir. İster genç olun isterseniz yetişkin olduğunuz halde sivilcelerle baş etmek zorunda kalın, sivilce izlerinden kurtulmak için dermapen tedavisi etkili bir çözüm olabilir. Dermapen, üst kısmında tek kullanımlık mikroskopik iğne olan el tipi bir makinedir.Bu iğne ile cilt  yüzeyinden geçilerek bir nevi cildin hasarı onarması sağlanarak kollajen üretimi de arttırılmaktadır. Özellikle akne ve akne izleri için dermapen tedavisinin sonuçları olağanüstü olabilir. Çünkü iğnelerin derinliği ayarlanabildiği için hasar görmüş cildin daha derin katmanlarının onarılmasına da izin verilmektedir.

Sivilce izlerini tedavi etmenin biraz rahatsızlık verebileceği gerçeği nedeniyle, rahatlamanız için tedavi öncesi uyuşturucu krem uygulaması yapılmaktadır. Cildin yüzeyi, tedaviden sonra hafif kızarabilmektedir. Ancak bu kızarıklık bir süre sonra kendiliğinden yok olmaktadır. Dermapen tedavisinde ilk oturumda bile sonuçları görmek mümkündür. Ancak en etkili sonuç için 4-6 oturum gerekmektedir.  Tüm tedaviler kişisel olarak uyarlandığı için sonuçlar değişebilir. Dermapen tedavisi sadece sivilce izleri için kullanılan bir yöntem değildir. Bunun haricinde şu durumlarda da kullanılmakta ve etkili sonuçlar alınmaktadır;

Cildi gençleştirmesi

Cildi yenilemesi

İnce çizgileri yok etmek veya derin kırışıklıkları azaltılması

Güneş lekelerinin tedavisi

Göz çevresindeki torbaların yok edilmesi

Cilt lekelerinin tedavisi

El cildinin gençleştirilmesi

Saç dökülmesi tedavisi

DERMAPEN TEDAVİSİ SONRASI İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Dermapen tedavisinin ardından deride hafif kızarıklıklar ve pembeleşmeler oluşmaktadır. Bir nevi mikro iğneler ile cilde zarar verilmesi nedeniyle cilt hasar alır. Bu kızarıklık ve pembeleşme durumu en fazla 1-2  gün içinde kendiliğinden iyileşecektir. İşlem sonrasında cildin yıkanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak cildin güneşten mutlaka korunması gerekmektedir. Tedavinin ardından 24 saat sonra hafif makyaj yapılabilir. Ancak 2 hafta boyunca ağda, epilasyon, dövme veya kalıcı makyaj gibi işlemler yapılmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı