Hafta Hafta Gebelik

9. Hafta Gebelik

[dt_blog_carousel order=”asc” dis_posts_total=”42″ post_content_paddings=”0px 0px 0px 0px” resized_image_dimensions=”3×5″ slides_on_desk=”5″ slides_on_lapt=”6″ slides_on_h_tabs=”5″ slides_on_mob=”2″ autoplay=”y” content_alignment=”center” post_title_font_size=”12px” custom_title_color=”#e54560″ post_title_bottom_margin=”” post_date=”n” post_category=”n” post_author=”n” post_comments=”n” post_content=”off” read_more_button=”off” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” r_arrow_h_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_h_offset=”0px” category=”8″ css_dt_blog_carousel=”.vc_custom_1520414474233{padding-right: 20px !important;padding-left: 20px !important;}” slides_on_wide_desk=”5″]

9. Hafta Gebelik

Bebek

Baş-popo uzunluğu yaklaşık 2 ila 3 cm, kabaca iri bir zeytin büyüklüğündedir. Parmak uçları biraz daha şişkince ortaya çıkmış, baş biraz daha dik, ense oluşmuştur.

Bebeğin kol bacak ve vücut hareketleri ultrason altında görülebilir. Ancak anne bunu hissedemez. Cinsiyeti görebilmek mümkün değildir.

Anne

Rahim hızla büyümekte ve anne karnının büyüdüğünü hissetmektedir. Ancak hala gebelik dışarıdan bakmakla anlaşılmaz. Hazımsızlık, gaz ve mide yanması olabilir. Ağlama, sıkıntı, gibi adet öncesi gerginlik (Premenstruel Sendrom) hastalığına benzer duygusal değişiklikler olabilir.

[dt_fancy_title title=”1 – 9 Hafta Fetüs Gelişimi” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı