Hafta Hafta Gebelik

7. Hafta Gebelik

[dt_blog_carousel order=”asc” dis_posts_total=”42″ post_content_paddings=”0px 0px 0px 0px” resized_image_dimensions=”3×5″ slides_on_desk=”5″ slides_on_lapt=”6″ slides_on_h_tabs=”5″ slides_on_mob=”2″ autoplay=”y” content_alignment=”center” post_title_font_size=”12px” custom_title_color=”#e54560″ post_title_bottom_margin=”” post_date=”n” post_category=”n” post_author=”n” post_comments=”n” post_content=”off” read_more_button=”off” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” r_arrow_h_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_h_offset=”0px” category=”8″ css_dt_blog_carousel=”.vc_custom_1520414474233{padding-right: 20px !important;padding-left: 20px !important;}” slides_on_wide_desk=”5″]

7. Hafta Gebelik

Bebek
Bu haftanın sonunda bebek 11-13 mm kadardır. Kollar ve bacaklar kısa yüzgeçler gibi çıkmaya başar ve bunların ucunda oluşan düz yassı tabakalar avuç içi ve ayak tabanı olup parmaklar bunların uçlarından çıkar.

Kalp, akciğer, gözler, burun delikleri, bağırsaklar ve apendisk gelişmiştir. Kapanan beyin omurilik kanalı içerisinde beyin ve omurilik gelişmektedir.

Anne
Artık anne de vücudunda değişiklikleri hissetmektedir. Sabah yorgunluğu ve aşerme gibi erken gebelik bulguları belirginleşmiştir. Memelerde dolgunluk ve gerginlik olur.

Öneriler
Mide bulantısına yol açmamak için asla midenizi boş bırakmayınız. Ancak bunun için hafif yiyecekleri saat batı arttırma şeklinde bir beslenme daha uygundur. Üç ana öğün almaya çalışmayınız. Yiyeceklerinizi protein (süt, yoğurt, peynir, et vb.) ve unlu gıdalardan (kraker, galeta, bisküvi vb.) seçerseniz kan şekeri düşüşlerini önlerken gerekli yapı taşlarından almış olursunuz.

Not
Bir miktar vajinal akıntı artmış kötü kokusuz ve iç çamaşırda sarı-yeşil leke bırakmamak kaydı ile normal olarak karşılanabilir. Kaşıntı, kesilmiş et gibi akıntı ve idrar yaptıktan sonra veya yaparken yanma olması mantar enfeksiyonlarını düşündürmelidir.

[dt_fancy_title title=”1 – 9 Hafta Fetüs Gelişimi” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı