Hafta Hafta Gebelik

39. Hafta Gebelik

[dt_blog_carousel order=”asc” dis_posts_total=”42″ post_content_paddings=”0px 0px 0px 0px” resized_image_dimensions=”3×5″ slides_on_desk=”5″ slides_on_lapt=”6″ slides_on_h_tabs=”5″ slides_on_mob=”2″ autoplay=”y” content_alignment=”center” post_title_font_size=”12px” custom_title_color=”#e54560″ post_title_bottom_margin=”” post_date=”n” post_category=”n” post_author=”n” post_comments=”n” post_content=”off” read_more_button=”off” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” r_arrow_h_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_h_offset=”0px” category=”8″ css_dt_blog_carousel=”.vc_custom_1520414474233{padding-right: 20px !important;padding-left: 20px !important;}” slides_on_wide_desk=”5″]

39. Hafta Gebelik

Akşamları yerine sığmayan devamlı tekmeler atan bir varlık, içeride kendisini daha fazla hissettirmektedir. Erkek bebeklerde 28 haftadan itibaren testisler torbalara inmiştir, ultrasonla bu gözlenebilir.

Eğer gözlemlenmişse doğum sonrası çocuk hekimi mutlak kontrol edecek ve sizi uyaracaktır. Merak etmeyin bu durum doğumdan sonra büyük oranda düzelmektedir. Düzelmezse doktorunuz gerekli uyarılarda bulunacaktır. El parmağı tırnakları artık parmak uçlarına gelmiştir. Bebeğiniz muhtemelen (%96) önce başın doğum kanalına girdiği bir pozisyondadır. Bebek halen immun (bağışıklık) sistem açısından tam gelişmemiştir ve çocuk eşi (plasenta) aracılığı ile anneden antikorları almaya devam etmektedir. Bu antikorlar hayatının ilk 6 ayında bebeği bazı hastalıklardan koruyacaktır. Doğumdan sonra bebek, bazı antikorları (lg A) sütten almaya devam edecektir.

Hala doğurmadıysanız haftalık kontrollere devam ediyor olmalısınız. Bebek şimdi sizi daha çok hissediyor.Kilonuza dikkat! Demir ve kalsiyum haplarına devam etmelisiniz. Akşam televizyonun karışışında bacaklarınızı uzatarak, varisli bacaklarınızı rahatlatabilirsiniz. Tabii ki gebeliğe bağlı! Gebelikten sorunlar bölümüne bakınız.

İnsanlar etrafında daha çok pervane olmalılar, kocanız sırtınıza yastık koyuyor, ayaklarınıza masaj yapıyor, keyfini çıkarın! Zor ve bir o kadar mutlu günler yakın!

Kabızlığınız sizi daha çok mu rahatsız ediyor?

Gebelikte sorunlar bölümüne bakınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı