Hafta Hafta Gebelik

37. Hafta Gebelik

[dt_blog_carousel order=”asc” dis_posts_total=”42″ post_content_paddings=”0px 0px 0px 0px” resized_image_dimensions=”3×5″ slides_on_desk=”5″ slides_on_lapt=”6″ slides_on_h_tabs=”5″ slides_on_mob=”2″ autoplay=”y” content_alignment=”center” post_title_font_size=”12px” custom_title_color=”#e54560″ post_title_bottom_margin=”” post_date=”n” post_category=”n” post_author=”n” post_comments=”n” post_content=”off” read_more_button=”off” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” r_arrow_h_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_h_offset=”0px” category=”8″ css_dt_blog_carousel=”.vc_custom_1520414474233{padding-right: 20px !important;padding-left: 20px !important;}” slides_on_wide_desk=”5″]

37. Hafta Gebelik

Bebek

Bebeğiniz artık iyice büyüdü. Ortalama 3020 gram civarında ve yerine sığamaz olmuştur. Karnınızda geniş dalgalar oluşturarak kendini daha çok hissettirmeye başlar. 

Geceleri sizi daha sık uyandırabilir. Vücudu iyice şekillenmiş, doğum kanalına yerleşme çalışmaları devam etmektedir. Beyni hızla gelişmeye devam eder. El ve ayak tırnakları artık parmakların ucuna kadar uzamıştır.

Anne

Bu dönemde haftalık kontrollere devam ederken, hekiminizle net olarak doğum şekli hakkında konuşmalısınız. Hekiminiz bu sırada ultrason muayenesi ile rutin kontrollerini yaparken, gerekirse uygun aralıklarla NST de yapacaktır. Vajinal muayene ile doğum kanalının dar olup olmadı ortaya çıkarılabilir. Ayrıca rahim ağzının açıklı, kıvamı, uzunluğu tespit edilebilir. Artık doğumun şekli yaklaşık olarak belli oldu. Ağrılar sırasında yapacağınız nefes egzersizleri ve ıkınma alıştırmalarını unutmayınız!

Artık daha çok keyif zamanı, bütün işleri bırakın! Zira bebeğin doğuşu ile daha çok çalışacaksınız. Eğer devlet memuru iseniz şimdi bir devlet hastanesine sevkinizi yaptırarak doğum öncesi 3 haftalık kanuni doğum izninizi alabilirsiniz. Bu sırada ücretsiz izin almayı düşünüyorsanız çalıştığınız kuruma şimdiden başvurmalısınız!

37. Haftaya kadar çalışabilir raporu aldıysanız bu dönemde doğum öncesi izninizi başlatmalısınız.

[dt_fancy_title title=”28 – 37 Hafta Fetüs Gelişimi” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı