Hafta Hafta Gebelik

29. Hafta Gebelik

[dt_blog_carousel order=”asc” dis_posts_total=”42″ post_content_paddings=”0px 0px 0px 0px” resized_image_dimensions=”3×5″ slides_on_desk=”5″ slides_on_lapt=”6″ slides_on_h_tabs=”5″ slides_on_mob=”2″ autoplay=”y” content_alignment=”center” post_title_font_size=”12px” custom_title_color=”#e54560″ post_title_bottom_margin=”” post_date=”n” post_category=”n” post_author=”n” post_comments=”n” post_content=”off” read_more_button=”off” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” r_arrow_h_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_h_offset=”0px” category=”8″ css_dt_blog_carousel=”.vc_custom_1520414474233{padding-right: 20px !important;padding-left: 20px !important;}” slides_on_wide_desk=”5″]

29. Hafta Gebelik

Bebek

Baş – popo uzunluğu 26 cm veya batan topuğa kadar uzunluğu 42 cm, ağırlığı 1370 gr kadardır.  Gözleri neredeyse tamamen mavidir ve suni bir aydınlatma veya gün ışığını karın duvarından ayırt edebilir. 

Hızla büyüyen bebek rahmin aynı hızla büyüyememesinden dolayı yavaş yavaş daha zor hareket etmeye başlayacaktır. Ancak hareketleri daha güçlüdür.

Anne

Rahim büyümeye ve çevreye baskı yapmaya devam eder. Böylece bu haftalardan sonra gebeliğin ilk haftalarındaki gibi sık idrar yapma isteği tekrar ortaya çıkabilir.

Öneriler

Uygun giysiler ile ve uygun hava koşullarında konuşabilecek, gülebilecek bir tempoda yürüyüş yapabilirsiniz.

Not

Her türlü vajinal kanama ve bacaklarınızı, iç çamaşırlarınızı ıslatırcasına bol gelen akıntı veya sıvıyı doktorunuza bildiriniz. Su kesesi normalde doğumda veya doğuma yakın dönemde açılır. Erken açılması durumunda, anne ve bebek ciddi bir enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalabilir.

[dt_fancy_title title=”28 – 37 Hafta Fetüs Gelişimi” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı