Hafta Hafta Gebelik

22. Hafta Gebelik

[dt_blog_carousel order=”asc” dis_posts_total=”42″ post_content_paddings=”0px 0px 0px 0px” resized_image_dimensions=”3×5″ slides_on_desk=”5″ slides_on_lapt=”6″ slides_on_h_tabs=”5″ slides_on_mob=”2″ autoplay=”y” content_alignment=”center” post_title_font_size=”12px” custom_title_color=”#e54560″ post_title_bottom_margin=”” post_date=”n” post_category=”n” post_author=”n” post_comments=”n” post_content=”off” read_more_button=”off” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” r_arrow_h_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_h_offset=”0px” category=”8″ css_dt_blog_carousel=”.vc_custom_1520414474233{padding-right: 20px !important;padding-left: 20px !important;}” slides_on_wide_desk=”5″]

22. Hafta Gebelik

Bebek ve Anne

Baş – popo uzunluğu 19 cm, ağırlığı 450 gr kadardır. Kasları güçlenmeye devam etmektedir.Kaş ve kirpikleri oluşmuştur. Bebeğin hareketleri daha anlamlı hale gelmiştir. 

Seslere hareketle yanıt verir ve güzel sesleri ayırt eder. Çocuğunuzla konuşabilir, hatta ona şarkılar söyleyebilirsiniz. Doğumdan sonra aynı seslerle bebeği daha kolay sakinleştirebilirsiniz. Benim önerim, bu dönemde hareketli bir parça seçin ve çoğunlukla onu dinletiniz, doğduktan sonra özellikle ağladığı dönemler bu parçayı dinlerken sustuğunu göreceksiniz! Kramplar daha sık görülmeye başlar. Bazen aşırı derecede rahatsız edici olabilir.

Öneriler

Etkinliği tartışılmakla birlikte, krampları önlemek için kalsiyum ve potasyumdan zengin yiyecekler alabilirsiniz. Yatmadan önce ılık bir bardak süt, muz greyfurt veya portakal faydalı olabilir. Kramp oluştuğunda sertleşen kasın tersi yönde (resiprok inhibizyon) bacaklarınız germek krampın daha çabuk düzelmesini sağlayacaktır.

[dt_fancy_title title=”21 – 27 Hafta Fetüs Gelişimi” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı