Hafta Hafta Gebelik

11. Hafta Gebelik

[dt_blog_carousel order=”asc” dis_posts_total=”42″ post_content_paddings=”0px 0px 0px 0px” resized_image_dimensions=”3×5″ slides_on_desk=”5″ slides_on_lapt=”6″ slides_on_h_tabs=”5″ slides_on_mob=”2″ autoplay=”y” content_alignment=”center” post_title_font_size=”12px” custom_title_color=”#e54560″ post_title_bottom_margin=”” post_date=”n” post_category=”n” post_author=”n” post_comments=”n” post_content=”off” read_more_button=”off” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” r_arrow_h_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_h_offset=”0px” category=”8″ css_dt_blog_carousel=”.vc_custom_1520414474233{padding-right: 20px !important;padding-left: 20px !important;}” slides_on_wide_desk=”5″]

11. Hafta Gebelik

Bebek
Baş-popo uzunluğu 4-6 cm, ağırlığı 8-9 gr civarındadır. Kalp atımları doppler stetoskop ile duyulabilir.  Tırnaklar ve cinsiyet organları belirginleşmiştir. Bebek tekmeler atmasına rağmen anne henüz hissetmez.

Anne
Rahim karın alt kısmında ele gelebilir. Diş etleri, tırnaklar ve ciltte değişiklikler olabilir.

Öneriler
Diş bakımını gebelik boyunca ihmal etmeyiniz. Gebelik öncesi danışma bölümünde anlattığımız gibi gebe kalmadan önce diş bakımı yapılmalı ve mutlaka gebelik sırasında da en az bir kez diş hekimine başvurmanızda fayda vardır. Dişlerinizi fırçalarken kanamalar olması gebelik hormonlarının etkisiyle diş etlerinin büyümesine bağlı olabilir.

Not
Erken yapılan zeka testi olan 11-14 hafta taraması için doktorunuzdan bilgi alınız. Daha geniş bilgi için gebelikte tarama testleri bölümüne bakınız.

[dt_fancy_title title=”10 – 14 Hafta Fetüs Gelişimi” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı