Hafta Hafta Gebelik

10. Hafta Gebelik

[dt_blog_carousel order=”asc” dis_posts_total=”42″ post_content_paddings=”0px 0px 0px 0px” resized_image_dimensions=”3×5″ slides_on_desk=”5″ slides_on_lapt=”6″ slides_on_h_tabs=”5″ slides_on_mob=”2″ autoplay=”y” content_alignment=”center” post_title_font_size=”12px” custom_title_color=”#e54560″ post_title_bottom_margin=”” post_date=”n” post_category=”n” post_author=”n” post_comments=”n” post_content=”off” read_more_button=”off” arrow_bg_width=”36x” arrow_border_width=”0px” r_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” r_arrow_v_offset=”0px” r_arrow_h_offset=”0px” l_arrow_icon_paddings=”0px 0px 0px 0px” l_arrow_v_offset=”0px” l_arrow_h_offset=”0px” category=”8″ css_dt_blog_carousel=”.vc_custom_1520414474233{padding-right: 20px !important;padding-left: 20px !important;}” slides_on_wide_desk=”5″]

10. Hafta Gebelik

Öneriler

Bebeğinizin kemik ve dişlerinin iyi gelişmesi için bol bol kalsiyum ve protein içeren gıdalar (Peynir, süt, yoğurt, et, sebze, meyve) yiyiniz.

Bebek

Artık bebeğiniz resmen “fetus” (bebek) olarak adlandırılabilir.

Baş popo uzunluğu 3-4 cm, ağırlığı yaklaşık 5-6 gramdır. Pek çok doğumsal sakatlığın oluştuğu dönem artık geride kalmıştır. Gözler, ileride göz kapaklarını oluşturacak bir deri ile kapanmaya başlar.

Anne

Hala gebelik dışarıdan bakmakla belli değildir. Ancak anne yavaş yavaş daha gevşek ve bol giysiler giymeye başlar. Artık vitrinlerdeki gebe kıyafetleri ile ilgilenme zamanı gelmiştir. Sonuna yaklaşmakla birlikte duygusal değişiklikler ve aşerme devam etmektedir.

Öneriler

Diyet alışkanlıklarınızı devam ettiriniz.

Not

Eğer bazı genetik hastalıkların tanısı için gerekli görülmüşse “chorionic villus biopsisi“ bu haftalarda yapılır. Geniş bilgi için gebelikte tarama testleri bölümüne bakınız.

[dt_fancy_title title=”10 – 14 Hafta Fetüs Gelişimi” title_size=”h3″ title_color=”custom” separator_color=”custom” custom_title_color=”#e54560″ custom_separator_color=”#e54560″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBizi Arayın
Kapalı
Kapalı