Labioplasti Operasyonu

Estetik operasyonlar  çağımızda her uzuv için en iyi şekilde yapılır hale gelmiştir.Yüz,karın,burun, kalça operasyonları bir çok hekim tarafından bazen branşları olmamasına rağmen yapılmaktadır.

Hatta saç ekim örneğinde olduğu gibi hekim olmayanlar bile saç ekimi yapmaktadır.

Plastik cerrahlar, genital estetik yaparlar ama jinekologlar genital estetik dışında estetik operasyonları yapmazlar. Kulak burun Boğaz hekimleride plastik operasyonlar yapmaktadır.

Estetik operasyonlar görünümü daha genç ve daha güzel kılmak için kadınlar tarafından daha sık yapılıyor.Erkeklerinde bu yarıştan kaçmadığını görüyoruz.

Genital estetik operasyonları estetik operasyonlar arasında yerini almış ve dudakların estetiği, vajinanın daraltılması,klitorisin sünneti gibi operasyonlar ile dış  genital organların görüntüde güzelleştirilme çabaları son yıllarda artmaya başlamış ve kozmetik jinekoloji ismi altında farklı boyutlara ulaşmıştır.

Lazer teknolojisinin kozmetik jinekolojiye el atması ile genital estetik operasyonların içine klitorisin yeniden şekillendirilmesi,vajinanın sıkılaştırılması,vajinal ve vulvar beyazlatma, vulvar sıkılaştırma işlemleri ile kozmetik jinekoloji alanında çığır açılmıştır.

Kozmetik jinekoloji alanında yapılan ameliyatlar;

 

-Labioplasti ( İç ve dış dudak operasyonları )

-Klitoris üzerindeki katlantıları düzeltme operasyonu

-Genital bölge beyazlatma

-G noktası büyütme

-Lazer ile vajinal yenileme sıkılaştırma

-İdrar kaçırma

-İdrar Torbası sarkmaları

-Dış genital böşge sıkılaştırma

-Büyük dudaklara dolgu

-Kızlık zarı onarımı

-Doğum dikişlerinin ve yara dokularınındüzeltilmesi

-Vajinal floranın düzeltilmesi

-Genital siğillerin tedavisi

-Rahim Ağzı yaralarının tedavisi

-Rahim ağzı konizasyon işleminin yapılması

Genital estetik  ameliyatlarının başında “labioplasti” ameliyatları gelmektedir.Bu sırada eğer klitorisin üzerinde kıvrımlı kalın bir deri varsa klitoris sünneti ( clitoris unhooding ) işlemi birlikte yapılabilir.Çoğunlukla dudaklarda problemi olan hastaların klitorisinin üzerindeki deride de problemler vardır. 

Labioplasti, vajen girişinde normalden iri, geniş, kırışık ve sarkmış durumlarındaki genital iç dudakların kesilerek estetik olarak küçültülmesi ameliyatlarına verilen isimdir. 

 

Jinekolog hekimler tarafından genital estetik ameliyatları içinde yer alan labioplasti ameliyatlarına “iç dudak estetiği” da denilebilmektedir. 

 

Labioplasti ameliyatları, kişilerin istedikleri şekilde dış genital bölgeden memnun kalabilmeleri amacıyla yapılan vajen estetik ameliyatlar grubundadır.

Labioplasti ameliyatlarının kozmetik amaçları haricinde işlevsel yararları da bulunmaktadır. 

Bazı kadınlarda iç dudaklar normalden büyüktür

- Dudakların  normalden iri ve geniş olması genel olarak genetik yapı ile ilgilidir.Kadının östrogen salgılanmaya başlaması ile birlikte yapı daha da bozulur.

-Bazen kaşıntılar, sürtünme (dar pantolon giyme,ata binme) gibi tahrişlere bağlı dudaklar normalden daha iri, geniş yüzeyli, kırışık ve sarkık olabilir.

 Hormonal nedenler arasında bazen erkeklik hormonunun artması da kalınlaşma ve büyümeye neden olabilir.

-doğumlarda

-ileri yaşta da

sarkma ve şekil bozukluğu meydana gelebilir 

Bunlar cerrahi olarak yapılacağı  gibi vajinal lazer sistemleri ile da rahat bir şekilde yapılmaktadır.

DDaha geniş bilgi için bize ulaşın,sizlere G noktası büyütmekten,G Noktasına PRP enkejte ederek vajinal dokunuzu yenilemekten, klitoris derisi sünnetinden,vajinal kuruluktan,ilişkide yanmadan,ilişkide ağrıdan,labium plastiğinden bahsedelim.Yada VİP hizmeti ile ulaşım elemanımız sizi evinizden alsın.Hekimimizden rica edelim size ücretsiz bir muayene ve danışmanlık planlayalım. Siz kahvenizi içerken hekimimiz, size muayene sonrası neler yapılabileceğini anlatsın.Gqelin bir adım öne çıkartalım sizi,orgazm grafiğinde

                                                         

        bir adım öne çıkaralım                                                                                                                               05322158262