Kürtaj Sonrası Kanama

Bazen özellikle küçük gebeliklerde müdahaleden 3-4 gün sonra parçalı kanama, kasık ağrısının artması ile meydana gelebilir. Genellikle rahim ağzının spazm ile kapanması ve içeride kan toplanmasından dolayı meydana gelen bu durum gelip geçici olup özel bir müdahaleyi gerektirmez. Çok nadir bazı vakalarda içeriden toplanan kan fazla olur ve küçük bir müdahale ile bu kana boşaltmak gerekebilir. 

Bazen küçük gebelikler müdahale yapılmasına rağmen gebelik devam edebilir. Hekimiz yeterince parça geldiğini düşünerek işlemin sonlandığını düşünebilir. Bir çok hekim müdahale odasında bulunan ultrason ile işleme son vermeden muayene ederek, içeride parça kalıp kalmadığını saptayabilir. Bu komplikasyonu önlemenin en iyi yolu budur. 

İçeride parça kalması ile ilgili, hastalarımızdan, doktorlarının “ikizmiş ama birisini almamışım” dediği hakkında yorumlar duyuyorum. Bunun bir komplikasyon olduğunu ve vaginal ultrason ile dikkatli muayene ile kontrol edersek yakalanabileceğini bilmemiz bence daha doğru bir yaklaşımdır.

Kürtaj ile ilgili  sorunlarınız mı var? Daha geniş bilgi için bize ulaşın. Dr. Tuğrul Abacıoğlu ücretsiz bir danışmanlık versin ya da VIP hizmeti ile elemanımız sizi evinizden alsın, İstanbul trafiğinde sizlerin ulaşım, park yeri vs. ile ilgilenmeden arabanın arkasında sevgiliniz ya da eşinizle birlikte keyifli bir yolculuk yaparak stresinizi minimuma indirgeyelim... Bırakın kendinizi bize, size stressiz, rahat bir yolculuk yaptıralım.

Kürtaj işlemi  yaptırmak istediğinizde 0 532 215 82 62 -0 212 545 53 53 numaralı telefonları kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca cep telefonundan Whatsapps’tan  ya da web sayfalarımızdaki Chat pencerelerinden bize yazabilirsiniz.

Burada yapılan konuşmalar bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdan dolayı ( T.C SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ RG.01.08.1998.) gizli olarak kalacaktır.