Kürtaj fiyatlarını etkileyen bir çok etken vardır. Kürtaj yaptırmadan önce sayfamızdaki iletişim Bunlar içerisinde en önemlileri ise şunlardır:

Gebelik Haftası:

Kürtaj fiyatını etkileyen en önemli etmenlerden biri gebeliğin kaçıncı haftada olduğudur.

Anestezi Türü:

Kürtaj sırasında tercih edilen anestezi türü kürtaj fiyatlarını etkiler. İsteğe bağlı ya da tıbbi olarak zorunlu olan bir durumda genel anestezi uygulanmışsa lokal anesteziye göre küçük bir fiyat farkı alınır.

Kesin bir fiyat ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

İstenmeyen gebeliklerin tahliyesi için en uygun zaman 5-6 haftadır. Zaman zaman hastalar bu hesaplamada yanlışlıklar yaparak bazen de genç kızlar sosyal nedenlerden dolayı hekime geç ulaşırlar ve yasal gebelik tahliyesi zamanını geçirirler.

Dilatasyon ve Küretaj: Önce rahim ağzının metal bujilerle dilatasyonu sonra gebeliğin mekanik olarak küret denilen metal cisimlerle parçalanarak çıkartılması işlemidir.Dilatasyon sonrası vakum yada karman kanülü de kullanılmaktadır.

 

Muayenehanelerde kürtaj yapan hekimlerin bir kısmı web siteleri üzerinde, kürtaj öncesi pıhtılaşma bozukluğu var mı diye kan testleri yapılması gerektiğini yazmıştır. Ancak muayenehanelerinde kürtaj öncesi bu kan testlerini yapmadıklarını biliyoruz. Çünkü laboratuvarları yok.

İster az önce bir kürtaj yaptırmış olun isterseniz kürtaj yaptırıp yaptırmayacağınıza karar verme aşamasında olun  muhtemelen kürtaj işleminin ardından sizi nelerin beklediği konusunda bazı sorularınız olacaktır.

Vakumun kürtaj işleminde kullanılmasında sonra Kürtaj, kadınların için korkusu rüyası olmaktan çıkmıştır. Halan internette eski dönemlerden kalma çirkin görüntüler yayınlanmaya devam ediyor.

Gebeliğini sonlandırmak amacıyla hekime gelen hastada tam bir anemnez alınmalıdır. Son adet tarihi, kan grubu, geçirdiği hastalıklar, neden gebeliği istemediği, bundan sonra aile planlaması konusunda ne yapacağı vs iyi irdelenmeli ve kendisine işlem öncesi ve sonrası tıbbi danışmanlık verilmelidir. 

Page 1 of 2